ZDRAVÍ A MAGUAMA

MACA - Je unikátní v tom, že účinkuje jak na ženy, tak na muže. Hlavním účinkem pro obě pohlaví při pravidelném a dlouhodobém užívání kávy MAGUAMA s obsahem Macy je výrazný nárust libida, u mužů zlepšení potence a redukce tělesné váhy.

GUARANA - Je rostlina z amazonského pralesa, která je vynikajicím prostředkem pro: Snižování únavy, udržení pozornosti, vylepšení paměti a soustředění, snižování obezity. Jelikož potlačuje chuť k jídlu a stimuluje odbourávání tuků.

Maca a Guarana – Superpotraviny zaručující zdraví a vitalitu

Maca a Guarana – Superpotraviny zaručující zdraví a vitalitu

Celkové zdraví člověka je něco, co se řeší dnes a stále. Každý z nás má na správný životní styl jiný náhled, avšak na čem se všichni shodnou je to, že rok od roku jsou vlivy působící na zdraví člověka jako takové horší a horší. Samozřejmě z největší míry je toto zapříčiněno nedostatkem času, uspěchanou dobou a zejména nekvalitní stravou plnou chemických přísad. Lidé zbytečně přijímají vysoce energetické potraviny a pijí vysoce energeticky výživné nápoje, které během dne nedokáže jejich tělo využít.

Existují ovšem tzv. superpotraviny, které při pravidelném užívání dokáží našemu tělu pomoci a zdravotní rizika zčásti eliminovat. Mezi takovéto potraviny, které obsahují mnoho vitamínů a antioxidantů patří například Maca a Guarana. A co vlastně dokáží tyto dvě zázračné rostliny?

Maca peruánská

Maca peruánská, taktéž přezdívaná jako královna peruánských And, peruánský ženšen či peruánská viagra se řadí mezi superpotraviny. Maca patří do čeledě brukvovitých a jedná se o jednu z nejvýše rostoucích plodin na zemi, jelikož se pěstuje v náhorních plošinách Andách ( Peru a Bolívie) ve výšce okolo 3000 - 4000 m n.m.

Je adaptogen a používá se jako mletý prášek. Kořen se nejdřív vydoluje ze země, nechá se usušit na sluníčku a pak se podrtí, až vznikne jemný prášek. Během sušení získává svou hnědo-zlatou barvu.

Maca je bohatá na vitamíny B1, B2, C, E, vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík, železo a obsahuje taktéž stopové minerály jako je například zinek, jod, měď, selen, bismut a mangan. Protein v mace obsahuje 20 aminokyselin(7 z 8 esenciálních). Podle výsledků výzkumů obsahuje Maca alkaloidy, uhlovodany levulosa, maltosa, škroby a mastné kyseliny (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), dále steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát), bílkoviny, uhlovodany a vlákninu.

O jeho pozitivních účincích na lidský organismus věděli už Inkové a legenda o Mace vypraví, že Inkové a jejich bojovníci jedli Macu před bojovou výpravou pro dosáhnutí síly, energie a vytrvalosti. Španělští dobyvatelé jí poté nazývali „sexuální rostlinou Inků“ pro své prokázatelné účinky ve zvýšení libida a zlepšení potence.

Nejzásadnější účinky kořene Maca jsou:

 • Zlepšení psychického i fyzického zdraví

 • Pomáhá při léčbě tuberkulózy a nádorových onemocnění

 • Je nepostradatelnou výživou nemocných, mírní vedlejší účinky chemo a radioterapie, urychluje růst vlasů po chemoterapii, pomáhá organismu rychleji navrátit síly

 • Zvyšuje fyzickou zdatnost a odolnost při zátěži

 • Regeneruje organismus, navrací a posiluje vitalitu

 • Zvyšuje odolnost organismu

 • Mírní deprese, psychické vyčerpání, neurózy, chronickou únavu

 • Zlepšuje paměť a schopnost učit se

 • Pomáhá udržet pevnost kostí a sílu svalů

 • Pozitivní vliv na tvorbu a kvalitu spermií

 • Pomáhá při impotenci, zvyšuje libido a vitalitu

 • Stimuluje sexuální aktivitu člověka

 • Upravuje nepravidelnou menstruaci, reguluje hormonální činnost

Guarana – Paulinie Nápojná

Guarana je rostlina z amazonského pralesa, která je vynikajicím prostředkem prosnižování únavy, udržení pozornosti, vylepšení paměti a soustředění či snižování obezity, jelikož potlačuje chuť k jídlu a stimuluje odbourávání tuků. Paulinie nápojná jak zní její odborný název je rozšířena v Kolumbii, Venezuele, Peru, Ekvádoru a severní Brazílii. V semenech guarany jsou obsaženy stimulanty theobromin a theofylin a další alkaloidy, jako je kofein. Semena jsou většinou z načervenalých rostlinných vláken a pryskyřice s malým množství oleje a vody.

Nejlepší způsob konzumace

A jakým způsobem se dají tyto superpotraviny konzumovat a zařadit do našeho jídelníčku? Pokud neradi konzumujete chemicky upravené vitamíny, které často zakoupíte v lékárnách jako doplněk stravy, je možné tyto dvě superpotraviny konzumovat ve formě nápoje. Jedním takovým nápojem vhodným k pravidelnému užívání je i Maguama.

Jedná se o vysoce kvalitní brazilskou 100% kávu arabica, v které je obsaženo dostatečné množství obou superpotravin. Pravidelnou konzumací kávy Maguama dopřejete svému tělu nejen chvilku klidu bez stresu, ale také tolik potřebné látky a vitamíny pro správné fungování Vašeho těla. Záleží-li Vám tedy na svém zdraví a zdraví svých blízkých, vyzkoušejte 100% přírodní produkt Maguama na maguama.cz.

Správný výběr přírodních produktů Vás může ochránit před vysokým krevním tlakem, rakovinou, řídnutím kostí, infekcí močových cest, impotencí nebo dokonce depresemi. Je pouze na Vás, jestli se rozhodnete těmto rizikům včas předcházet.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět